SonyMt2 • Vezi subiect - Iteme ninja - dmg .
TopMetin2 metin2 private servers metin2 private server


Metin2 P Server

Pentru a putea vota serverul nostru va trebui să dați "click" pe fiecare top de mai sus și să introduceți acel cod ( captcha ) pentru confirmare !

Ora este UTC



Iteme ninja - dmg .

Pagina 1 din 1 Ψ 10 mesaje   + New Topic   + Post Reply

Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Iteme ninja - dmg .
MesajScris: Dum Iun 29, 2014 7:38 pm 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Dum Iun 29, 2014 7:32 pm
Mesaje: 1
Nivel: 213
Armură: Smarald lvl 200
Armă: Freeze pc 20
Breaslă: Liber de contract
Salut , as vrea sa stiu cum pot da dmg mare cu ninja lvl 213 ? ce accesorii imi trebuie ? Am freze pc 20 ... si as vrea sa dau dmg mai mare , intradevar ca nu ma prea stiu la accesorii ( papuci , colier , bratara , coif , cercei ) cam ce sa pun pentru pvp . Ma puteti ajuta cu niste sfaturi ?
P.S : Am accesoriile lvl 54 evoluate .
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Iteme ninja - dmg .
MesajScris: Dum Iun 29, 2014 8:14 pm 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Mie Apr 09, 2014 10:57 am
Mesaje: 222
Nivel: 250
Armură: ..
Armă: ..
Breaslă: SonYTeaM
Poi daca ai freze trebuie sa ai cu Pgm ca sa dai mult pe hit...iti trebuie critic..mai ales ninja pe lame..semi-om..in mare parte..

Signature SonyMt2

Imagine
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Iteme ninja - dmg .
MesajScris: Lun Iun 30, 2014 8:36 am 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Joi Iun 26, 2014 4:17 pm
Mesaje: 34
Nivel: 229
Armură: Vesmant de dansator
Armă: Sabie Desertica
Breaslă: FreeZeeTime
Mda ai nevoie de mult semiom ca sa dai mai bine.

Signature SonyMt2

Daca nu poti zbura,atunci fugi
Daca nu poti fugi,atunci mergi
Daca nu poti merge,tarastete
Dar orice ai face asigura-te ca inaintezi.
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Iteme ninja - dmg .
MesajScris: Lun Iul 07, 2014 1:41 pm 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Mie Mai 28, 2014 11:01 am
Mesaje: 56
Localitate: Juderu Iasi , Comuna Mogosesti
Nivel: 250
Armură: Platina de ninja de 250 +9
Armă: Pumnale Otherside = Freze = Arc suprem.
Breaslă: Om3Ga
Nu cred...ca trebuie necesar Pgm la freze...stiu un ninja de lv 230 cu freze pc 26 si da bine pe skill cu ele...trebuie pt universal...rezistanta..magie foc..sageti...sabie..evantai....pumnal..2maini si sageti..si sa ai critika si patrunzatoare pe arma colier si critika pe papuci...si mult semi om cat incape.
Bafta la joc :P
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Iteme ninja - dmg .
MesajScris: Vin Iul 11, 2014 7:39 pm 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Mar Iul 08, 2014 7:57 am
Mesaje: 28
Nivel: 250
Armură: Ma ajuns si pe mine criza ....
Armă: Nu am ...
Breaslă: -
Salut ! Daca esti ninja ti-as recomanda niste freze cu pgm peste 52 + hh / patrz ( Daca se poate amandoua ! )
In privinta seturilor pentru PvP ti-as recomanda set pentru fiecare rasa !
Set war :
-Papuci : 15, sabie ,15 doua-maini , 3-4k PV si 15 Critik
-Colier : 15, sabie ,15 doua-maini , sincer nu mai stiu ce mai are . parca intra critik .
-Cercei : 15, sabie ,15 doua-maini , 15hh
-Armura : 15, sabie ,15 doua-maini , 3-4k PV
Si celelate seturi trebuie facute la fel cu o mica exceptie la setul saman in privinta armurei care la 1 anumit nivel iti permite sa ii adaugi magie .

Signature SonyMt2

Imagine
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Iteme ninja - dmg .
MesajScris: Vin Aug 01, 2014 3:52 pm 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Mar Iul 29, 2014 10:30 am
Mesaje: 87
Nivel: 250
Armură: Otel negru+0
Armă: -
Breaslă: IToxicKissI
Ca sa ai un dmg bun iti trebuie multa patrundere si semiom. Pe freze sau pumnale sa pui o piatra de patrundere iar celelalte doua pentru rase:)
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Iteme ninja - dmg .
MesajScris: Sâm Aug 02, 2014 9:47 am 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Vin Iul 25, 2014 9:53 am
Mesaje: 9
Nivel: 0
Armură: Costumul lui Adam +69
Armă: Secreta
Breaslă: Cea mai tare
Coif evoluat (pune bonusurile pe cel de nivel 41 dupa care evoluezi) : Semi om , Magie , Otrava , Absorb Sp , Regenerare Hp sau Viteza atac .
Scut Titan (Are imun de la el): Semi om , Dexteritate , Putere , Blocare Corporal , Reflect sau Vitalitate.
Bratara evoluata maxim (pune bonusurile pe cea de 54 dupa care evoluezi) : HP , Semi om , Magie , Patrundere .
Cercei dragon de aur sau abanosi daca vrei dmg mare: SEMI OM , Sabie , Pumnal , Doua maini .
Colier Dragon de aur (Pui bonusuri pe cel de 54): Aici ai doua optiuni , daca ti-a picat pe coif regenerare hp , bonusezi asa : -- HP , Sabie , PUMNAL , Doua maini , Regenerare PV (pentru ca evoluat mai da inca 24% regenerare si ai 50% doar in colier ;) ) , si varianta nr. 2 : Hp , Sabie ,Pumnal , doua maini si critica .
Papuci (pe fiecare rasa - evoluezi din papuci de nivel 55) : Cei de war : HP , SABIE , DOUA MAINI , CRITICA
Cei de Sura : Hp , Sabie , Critica
Cei de Ninja : Hp , Sageti , Pumnal , Critica
Cei de Saman , HP , Clopot , Evantai , Critica
Armura Platina (Eu am un secret aici dar il tin pentru mine) : HP , Sabie ,Pumnal , Doua maini .
Arma : Arc suprem - pe arc - paguba competenta 20+ , dexteritate sau semi om , sau critica .
Pumnale Freze -pe lama- paguba medie 55+ , critica sau semi om sau patrundere . ( Pietre : Obligatoriu patrundere si 2 rase , gen sura war .. )

Signature SonyMt2

Imagine
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Iteme ninja - dmg .
MesajScris: Sâm Aug 02, 2014 6:56 pm 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Mar Iul 22, 2014 9:05 pm
Mesaje: 108
Localitate: Cluj-Napoca
Nivel: 250
Armură: Posedata
Armă: Neinsufletite
Breaslă: PoSeDaTii
Cel mai mult iti trebuie : Critica , Semi-om iar daca vrei sa dai si pe hit iti trebuie patrunzatoare .. si iteme cu anti caractere. de ex papucii evoluati.

Signature SonyMt2

Imagine
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Iteme ninja - dmg .
MesajScris: Dum Aug 10, 2014 9:33 am 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Sâm Aug 09, 2014 6:15 pm
Mesaje: 16
Localitate: Galati
Nivel: 250
Armură: Beta;Platina etc.
Armă: Pumnale de zeu 58 pgm ; freze 59 pgm ; arc suprem 25 pc ș.a .
Breaslă: Nu imi plac breslele .
Fa-ti 4 armuri .
Pe 2 dintre ele pune-ti cand sunt de Lumina x2 magie apoi pui sabie pe 1 din ele si pe cealalta evantai,clopot. [15 sa fie rezistentele ] apoi evolueaza-le
Pe 1 din celelalte 2 ramase pune-ti 15sabie;15maini;4k hp; reflecta atacul corporal sau blocheaza atacul corporal ..nu stiu daca pica blocare dar in fine incearca .. :)
Pe ultima pune-ti 15sageti;15pumnal;15maini;3-4k hp si reflecta sau blocare .
Acum trecem la arme .. PUMNALE - fa-ti 2 freze/other cu pgm peste 55 si incearca sa faci in asa fel sa pice si hh sau patrz macar . Pui pietre rase pe ele cate 2 [ex : sura;ninja si ultima piatra sa fie patrz ] daca vrei dmg mare pe hit .. si idem si la celelalte freze/other tot cate 2 pietre rase si patrz .. daca vrei mult dmg pe skill pune-ti un pc 25+ si critic mult . si iar idem cu pietrele ..
Arcuri- Daca vrei sa dai dmg mare pe arc din hit pune-ti o paguba medie 55+ si pietre idem ca la freze/other etc.
Daca vrei pe skill un pc 25 + ..treaba se repeta ca la pumnale.. nu e asa greu ..
Daca vrei iteme de gramada cu 3 pietre rase .. Fa-ti asa armele :
Vrei mult dmg pe hit in 3 insi fa-ti asa pumnale-le sau arcul .. PGM 58;59 sau mai mare daca esti asa norocos la bonusuri .. 15hh 15 patrz [si 15 critic daca ai noroc :)))) ] si pietrele care le vrei tu [sura;ninja;war]. cam greu sa faci asa ..dar fi sigur ca merita atunci cand o sa sara pe tine 3 rase diferite ..
Vrei mult dmg pe skill in 3 rase diferite fa-ti asa armele .. 27 pc 15 15 15 si 3 pietre rase .. Nu e cine stie ce inginerie ..
Accesorii : - Tu poti sa iti faci toate armele de mai sus fix cum am spus dar daca tu nu ai accesorii pentru fiecare rasa sau macar un set universal cu 13% rezistenta .. nu faci fata nici unuia de lv 90 ..
Scuturile sa le faci de 61 +9 cu 15 hh , imun necunostinta , dex daca esti ninja , str daca esti war,int daca esti sura/saman , reflecta & blocare atac corporal . De preferat 15% blocare atac corp.
Coiful il faci evoluat la maxim cu 15magie,15hh,15sageti,rez otrava sau foc 10-15
Cerceii ii faci evoluati la maxim 15sabie,15maini,15pumnal,15hh,rez otrava/sansa de otravire ..nu mai stiu care pica .. [ pentru rez war/sura/ninja lame sunt astia ..]
Pentru ninja arc si saman 15sageti,15evantai,15clopot,15 hh si iar rez sau sansa de otravire
Colierul evoluat la maxim 15critica 15 parz 15sabie 15 maini 3-4k hp [ pentru war/sura]
Pentru ninja 15crit,15patrz,15pumnal,15sageti,3-4k hp .[poti scoate sagetile si sa iti pui 2 maini daca vrei sa rezisti si la frezele de ninja iar apoi sa iti faci alt colier strict pentru arc ..]
Pentru saman 15crit,15patrz,15evantai,15clopot,3-4k hp.
Papucii ii faci pentru fiecare rasa in parte :
WAR- 15sabie 15 maini 15 critica 3-4k hp
Ninja - 15 pumnal;15 maini ;15 sageti ;15 critica ; 3-4k hp
Sura - 15 sabie ;3-4k hp ; 15 critica ; 8% blocare ;si ce mai vrei tu .
Saman - 15 evantai ; 15 clopot ; 15 critica ; 3-4k hp ; 8% blocare .
Bratara o faci evoluata la maxim cu 15 hh ; 4k hp ; 15 patrz ; 15 magie ; 15 foc
Pentru universal trebuie 4 rezistente 15% pe item . nu e asa greu sa faci :)))))) in 3-4 zile il termini daca te duce bine capsoru' :))) . Cam asta a fost cu toate itm ..Imi cer scuze daca am gresit vreo undeva cu vreun bonus .. eu asa imi fac si bat destul de ok site-ri :))))))))

Signature SonyMt2

Sătul de voi, voi sătuli de mine bănuiesc..
Vă mai iau odată-n pu*ă și apoi mă spovedesc .
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Iteme ninja - dmg .
MesajScris: Lun Aug 11, 2014 11:52 pm 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Mie Aug 06, 2014 7:15 pm
Mesaje: 173
Nivel: 250
Armură: Nu
Armă: Nu
Breaslă: Nu
Daca te ajuta eu sunt ninja si pot spune ca dau super bine pe freze !
Pe ITM am maxim critika pe toate , maxim semi'om , si ceva patrundere dar nu uita pe freze ai nevoie de PGM nu PC ... eu am 50 PGM 15 PATRUNDERE pe el :P

Signature SonyMt2

"Doar două lucruri sunt infinite: Universul și prostia umană, și nu sunt sigur în legatură cu Universul."
  Profil  
 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 46 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Mergi la:  

Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group !