SonyMt2 • Vezi subiect - [GHID]Bonusuri iteme.
TopMetin2 metin2 private servers metin2 private server


Metin2 P Server

Pentru a putea vota serverul nostru va trebui să dați "click" pe fiecare top de mai sus și să introduceți acel cod ( captcha ) pentru confirmare !

Ora este UTC



[GHID]Bonusuri iteme.

Pagina 1 din 1 Ψ 5 mesaje   + New Topic   + Post Reply

Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: [GHID]Bonusuri iteme.
MesajScris: Lun Sep 08, 2014 10:20 am 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Dum Aug 03, 2014 10:43 am
Mesaje: 261
Localitate: Dej. Jud Cj
Nivel: 250
Armură: Biyeong
Armă: Raza Soare
Breaslă: None
[color=#FF0000]1. Arme: Pentru Warrior Corp (Aura) Indicat ar fi Putere,Dexteritate,Semi'om,Patrundere'Critica. Pietre: aici depinde daca vreti sa faceti pentru cat mai multe rase puneti 3x anti rase daca nu puneti 2x anti rase +patrundere.
Pentru Warrior Mental: Putere,Semi'om,Critica,Patrundere,Viteza farmec. La fel si aici depinde cum vreti sa bateti mai bine vs 3 rase sau 2 rase si bateti bine respectand pietrele de mai sus. Pentru Sura Arme(Tais) Int,Putere,Semi'om,Patrundere si la alegere critica sau viteza farmec. Sura BM(Magie Neagra) Int,Semi'om,Viteza Farmec,Patrundere,Critica. Saman Zmeu(Buffer) recomand un evantai cu cat mai multa valoare atac magic cu bonusuri Int,Semi'om,Patrundere,Critica,Viteza Farmec Pietre iarasi depinde cum doriti sa luptati. Saman Leac Clopot/Evantai Int,Semi'om,Viteza farmec,Patrundere,Critica. La pietre 3vs rase sau 2 vs rase + reintoarcerii. Ninja Pumnale recomand un pumnal cu cat mai mare viteza de atac cu bonusuri Dex,Semi'om,Patrundere,Critica,Sansa de otravire Pietre precum la razbonici . Ninja Arc Recomand neaparat un arc cu Paguba Competentei peste 10% si paguba medie apropiata de 0% bonusuri Semi,om,Viteza farmec,Dex,Critica,Patrundere sau sansa de otravire/incetinire,pietre vs rase sau 2 rase + critica.
2. Armura: pentru universala desigur Pv +4 aparari . Pentru una sau doua rase Pv Aparari Ex(Sabie + 2 maini vs war si sura) Viteza farmec si Rezistenta Magie daca armura nu detine acest bonus deja daca detine aveti optiunea valoare atac sau rezistenta foc,Pietre: Grabei/Pitularii Protectie/Vitalitatii,Eschiva(La Ninja arc se prefera grabei,vit,eschiva).
3. Coif: Semi'om,Rezistenta Magie,Sansa otravire,viteza atac si la alegere sau la noroc Rezistenta foc sau Regenerare Pv.
4. Scut: Warrior: Imun la necunostinta,Semi'om,Putere,Dexteritate,Blocare atac corporal.
Sura : Imun la necunostiinta,Semi'om,Int,Blocare atac corporal(sura arme in special)Putere(la fel mai mult pentru sura arme).
Saman : Imun,Semi'om,Int,Blocare atac corporal,reflectie.
Ninja : Imun,Semi'om,Dex,Blocare atac corporal,Putere/Vit.
5. Papuci: La fel ca la armura depinde daca doriti universal PV +4 aparari daca nu Pv +2/3 aparari ,viteza atac/critica. Indicati sunt papucii ce ofera Blocare atac corporal sau Viteza farmec.
6. Cercei: Semi'om, 2,3,4 aparari sau rezistenta la otrava. Indicati sunt cei ce ofera Pv,Statusul caracterului,Valoare atac.
7. Bratari: Pv,Semi'om,Rezistenta magie,Rezistenta foc,Patrundere.
8. Coliere: Pv, 4 Aparari pentru Universal sau 2 3 aparari +critica sau regenerare pv. Indicate sunt colierele ce ofera bonus standard lovitura patrunzatoare/viteza farmec/regenerare pv.

P.S La Arme desigur la orice caracter cel mai indicat ar fi o arma cu Paguba Medie/Competenta cat de mare Pgm Indicat 55%+ Maxim fiind 70% daca bine stiu, Competenta 20%+ maxim fiind 31% daca sunt bine informat.

SPER CA V'A FOST DE FOLOS.

Signature SonyMt2

You can always be a Man...I'll always be a Gentleman .
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bonusuri pentru iteme
MesajScris: Lun Sep 08, 2014 2:07 pm 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Vin Sep 05, 2014 6:58 am
Mesaje: 76
Localitate: Moldova
Nivel: 250
Armură: Platosa de Platina
Armă: Sabie Desertica +9
Breaslă: SonyTeam
Multumesc de informatie ! O sa fie de folos pentru cei ce nu stiu inca !

Signature SonyMt2



Imagine
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bonusuri pentru iteme
MesajScris: Lun Sep 08, 2014 2:15 pm 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Vin Iul 18, 2014 1:09 pm
Mesaje: 84
Localitate: Alba-Iulia
Nivel: 250
Armură: Reon
Armă: Infernoo!! :D
Breaslă: xXTIKITAKAXx
Mersi de informatii!! chiar nu stiam ca max pgm e 70 :))
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bonusuri pentru iteme
MesajScris: Lun Sep 08, 2014 2:16 pm 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Vin Sep 05, 2014 6:58 am
Mesaje: 76
Localitate: Moldova
Nivel: 250
Armură: Platosa de Platina
Armă: Sabie Desertica +9
Breaslă: SonyTeam
danysam97 scrie:
Mersi de informatii!! chiar nu stiam ca max pgm e 70 :))


eu am avut pgm 54 :D mai mult nu

Signature SonyMt2



Imagine
  Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bonusuri pentru iteme
MesajScris: Lun Sep 08, 2014 4:27 pm 
Membru SonyMt2
Avatar utilizator
Neconectat

Membru din: Mie Iun 04, 2014 7:54 pm
Mesaje: 189
Nivel: 250
Armură: Posedata +0
Armă: Mistica +0
Breaslă: SonYTeaM
De la PGM 61 face bug !

T.c.

Signature SonyMt2

You can love so much, but you can't never love people as much as you can miss them !


Don't let your dreams just be dreams !


Imagine
  Profil  
 


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 69 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Mergi la:  

Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Group !